Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններն ուժի մեջ կմտնեն հրապարակվելուց հետո. Վլադիմիր Վարդանյան
«ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի փոփոխությունները, որը ստորագրել է ՀՀ ԱԺ նախագահը, ուժի մեջ կմտնեն հրապարակվելուց հետո: Ստորագրելն առանձին գործընթաց է, առանձին փուլ, հրապարակելը՝ առանձին գործընթաց»: Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը:
Անդրադառնալով նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ ԸՕ-ում փոփոխությունների մասին օրենքի նախագծի չստորագրմանը՝ Վարդանյանն ասաց, որ ցավ է ապրում նրա համար, որ նախագահը մի շարք նախագծեր չի ստորագրում.
«Դա նախագահի սահմանադրական լիազորությունների տիրույթում է, և մենք պետք է հարգենք այդ մոտեցումը: Բայց այն հիմնավորումները, որոնք դրվել էին նախագահի հայտարարության մեջ, ըստ էության՝ համահունչ չեն Վենետիկի հանձնաժողովի կողմից տրված եզրակացությանը»,- ասաց Վարդանյանը: