Ուսանողները երթով շարժվում են դեպի Կառավարություն՝ հանձնելու 5000 ստորագրությամբ գրություն
Երեւանի պետական համալսարանի դիմացից քիչ առաջ մեկնարկեց քայլերթ դեպի ՀՀ Կառավարություն։ Ուսանողները պահանջում են մասնակի փոխհատուցել իրենց ուսման վարձը։ Նրանք պատրաստվում են Կառավարությանը ներկայացնել 5000 ուսանողի ստորագրություն։
Նշենք, որ ստորագրահավաքը մեկնարկել էր օրեր առաջ։ Նախաձեռնության փաստական հիմքերը մի քանիսն են: Դրա հեղինակները նշում են հեռավար եղանակով կազմակերպվող դասերի անարդյունավետությունը, ընթացքում առաջացող տեխնիկական խնդիրները, COVID-19-ի պատճառով առաջացած սոցիալական խնդիրները եւ այլն։
Ստորագրահավաքին մասնակցել են ոչ միայն ԵՊՀ, այլեւ այլ բուհերի ուսանողներ. նախաձեռնությունը բոլոր ուսանողների համար է։ Լրագրողների հետ զրույցում ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանը նշեց՝ քանի որ ուսանողները շուտով պետք է վճարեն վարձավճարները, այդ պատճառով որքան հնարավոր է շուտ են դիմում ՀՀ Կառավարությանը։