Տնից դուրս գալիս դիմակ կրելը կարող է պարտադիր դառնալ․ վարչապետի խոսնակը հաստատում է տեղեկությունը
Հայաստանում COVID-19-ի դեմ պայքարում սահմանափակումները մեղմացնելու հետ մեկտեղ հնարավոր է տնից դուրս գալիս դիմակ կրելը դառնա պարտադիր։ Տեղեկությունը մեզ հետ զրուցում հաստատեց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը։
Նրա խոսքով՝ տնից դուրս գալիս դիմակ կրելը պարադիր դառնալու հարցը այս պահին քննարկումների փուլում է: Գեւորգյանը հավելյալ տեղեկություն չնշեց՝ ավելացնելով, որ վերջնական որոշում դեռեւս չկա: Դիմակ կրելու պարտադրանք սահմանելուց առաջ, ըստ նրա, պետք է նաեւ հաշվի առնել՝ արդյո՞ք հնարավոր է դա ապահովել։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում վերջին օրերին սկսել են դիմակներ արտադրել: Նախատեսվում էր, որ օրական ծավալը կլինի միջինը 200 հազար հատ: