Արդեն հայտնի է, թե ով է գլխավորելու ԱԺ արտահերթ ընտրություններում «Սասնա ծռեր» կուսակցության համապետական ցուցակը: Վերջերս հիմնադրված քաղաքական ուժի ցուցակն այս ընտրություններին կգլխավորի Վարուժան Ավետիսյանը, իսկ քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը կլինի ցուցակի երկրորդ համարը:
Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Սասնա ծռեր» կուսակցության ներկայացուցիչ Ժիրայր Սեֆիլյանը: Ասուլիսին մասնակից Ստեփան Գրիգորյանը հայտարարեց, որ համաձայնել է մասնակցել ընտրություններին «Սասնա ծռեր»-ի ցուցակով, քանի որ իրենց հայացքները համընկնում են: Նա նաեւ ներկայացրեց այլ պատճառներ՝ «Սասնա ծռերի» հետ համագործակցության համար:
«Ես «Սասնա ծռերի» հետ եմ, քանի որ իրենք ազնիվ են, հայրենասեր եւ սկզբունքային»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ «Սասնա ծռեր» կուսակցությունը միակ ուժն է, որն ունի 300 էջանոց, լուրջ ռազմավարական ծրագիր: «Ինձ համար կարեւոր է «Սասնա ծռերի», դեռեւս հուլիսին արված այն հայտարարությունը, որ իրենք հրաժարվում են քաղաքական հարցերը բռնությամբ լուծելու տարբերակից»,- ասաց նա:
Գրիգորյանի նշեց, որ ինքը, լինելով արեւմտամետ, այն կարծիքին է, որ Հայաստանը պետք է խորացնի հարաբերություններն Արեւմուտքի, հատկապես Եվրամիության հետ: «Մենք բոլորս պետք է դեմ լինենք վասալային հարաբերություններին»,- ասաց նա:
Գրիգորյանը համոզմունք հայտնեց, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում խորհրդարան կանցնեն ՔՊ-ն եւ «Սասնա ծռերը»: Ըստ նրա՝ «Սասնա ծռերը» ԱԺ-ում հակակշիռ է լինելու Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը: