ՀՔԾ-ն լիազորություն չունի արգելելու. Խաչատրյանը՝ Սերժ Սարգսյանի Հռոմ մեկնելու մասին
ՀԺ-ի հարցին` նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանին Մարտի 1-ի քրեական գործով կանչե՞լ են հարցաքննության, Հատուկ քննչական ծառայության ղեկավար Սասուն Խաչատրյանը պատասխանեց. «Դուք ինձ ամեն անգամ այդ հարցը տալիս եք, ես էլ ձեզ ամեն անգամ ասում եմ՝ նախաքննության գաղտնիք է՝ ում, երբ եւ ինչ հարցերի շուրջ ենք հարցաքննելու, կանչելո՞ւ ենք, թե՞ չենք կանչելու»։
ՀՔԾ պետից ՀԺ-ն հետաքրքրվեց, թե հայտնի՞ է Սերժ Սարգսյանի գտնվելու վայրը եւ կարո՞ղ է նա հեռանալ Հայաստանից՝ լինելով քննության ներքո, Խաչատրյանը պատասխանեց.
«Դուք ենթադրություն եք անում, որ նա անցնում է այս գործով: Ես նման բան չասացի: Ես ասել եմ, որ հարցաքննվելու են բոլորը, որոնք քրեական գործով կարող են որոշակի տեղեկատվություն տալ։ Հետեւաբար, այն անձանց մասով, որոնք այս պահին քրեական գործով կարգավիճակ չունեն, ՀՔԾ-ն որեւէ լիազորություն չունի արգելելու տեղափոխվել»: