ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը կառավարությունից գումար է ակնկալում որոշ սարքավորումներով աշխատակազմը վերազինելու նպատակով: Նախարար Լեւոն Մկրտչյանը ԿԳՆ-ին գումար հատկացնելու մասին կառավարության որոշման նախագիծ է ներկայացրել գործադիրին:
Նախագծում ասված է. «ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության աշխատակազմում առկա համակարգիչները, համակարգչային սարքավորումները եւ կոմունիկացիոն (կապի) սարքավորումները ձեռք են բերվել մինչեւ 2012 թվականը: Նշված սարքավորումների 20 տոկոսը բարոյապես եւ ֆիզիկապես մաշված են եւ իրենց ամորտիզացոն մաշվածության չափորոշիչներով պիտանի չեն հետագա օգտագործման, 50 տոկոսն ենթակա է մասնակի փոխարինման (ստեղնաշար, մոնիտոր, մկնիկ, անխափան սնուցման մարտկոց)»:
Նախարարության աշխատակազմի քարտուղարության ընդհանուր բաժնում (վեց աշխատակից) մուտքային գրանցումներն իրականացվում են թվով երեք սկաների միջոցով, որոնցից մեկը տրամադրվել է ՀՀ կառավարության կողմից 2010 թվականին եւ բազմիցս վերանորոգվել է, ինչի հետեւանքով հետագա շահագործման համար պահանջվում են հավելյալ ծախսեր:
Ծառայողական պարտականությունների կատարման արդյունավետության բարձրացման նպատակով վերոնշյալ վարչական սարքավորումների ձեռքբերման համար, նախարարությունն առաջարկում է 10 միլիոն դրամ գումար է ակնկալում կառավարությունից: