Այս համաձայնագրով քաղաքացիների կյանքն ենք բարելավելու. մեկնարկեց ՀՀ-ԵՄ ԱԺ լսումները. ուղիղ
Ազգային ժողովում մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների եւ ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նախաձեռնությամբ, ինչպես նաեւ «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի աջակցությամբ կազմակերպված «Հայաստան-ԵՄ. համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերություն» թեմայով խորհրդարանական լսումները:
«Նպատակն այն է, որ իրականացնենք հանրային իրազեկում՝ այս կարեւոր փաստաթղթի վերաբերյալ: Այս համաձայնագրի նպատակն է բարելավվել Հայաստանի քաղաքացիների կյանքը»,- բացման խոսքում ասաց ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը:
Խորհրդարանական լսումներին ներկա են ԵՄ երկրների դեսպանները, ՌԴ դեսպանը եւ այլ օտարերկրյա գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ: