«Բավրա» մաքսակետի պետին ձերբակալելուց մի քանի օր առաջ փոխել էին Շիրակի տարածքայինի պետին
Հայաստանի Հանրապետության մաքսային ծառայությունում հետաքրքիր զարգացումներ են տեղի ունենում: Նախորդ ամսվա վերջերին՝ մայիսի 26-ին, մաքսային ծառայության Շիրակի տարածքային մաքսատանն աղմկահարույց ձերբակալություն տեղի ունեցավ: Ձերբակալվեց «Բավրա» մաքսակետի պետ՝ Երեմ Սարգսյանը, որը մեղադրվեց կաշառակերության մեջ: Վերջինս armtimes.com-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի պետի հովանավորյալի հովանավորյալն է:
Հետաքրքիրն այն է, որ Երեմ Սարգսյանի անունը կոռուպցիոն սկանդալային գործարքների մեջ շրջանառվում էր նաեւ ավելի վաղ, սակայն այն հանրությանը պաշտոնական մակարդակով հասանելի դարձավ այն բանից հետո, երբ մաքսային ծառայության Շիրակի տարածքային պետը՝ Կարեն Մանուկյանը, ազատվեց իր զբաղեցրած պաշտոնից, եւ  գլխամասային կառույցում նշանակվեց մաքսասակագնային վարչության պետի տեղակալ:
Գյումրիում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Կարեն Մանուկյանը ազգակցական կապեր ունի ՀՀԿ-ական, նախկին ԱԺ պատգամավոր Աշոտ Աղաբաբյանի՝ Բուռնաշի հետ:
Այժմ մաքսային ծառայության Շիրակի տարածքային պետի պաշտոնում Կարեն Մանուկյանին փոխարինում է երեւանաբնակ Սուրեն Ղազարյանը: Նա 2014 թվականից մինչեւ 2017 թվականը զբաղեցնում էր Ակցիզային հարկով հարկվող մասնագիտացված մաքսատան պետի պաշտոնը: Այս ոլորտում է 2003 թվականից: