Նորածին երեխայի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում․ ՔԿ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, երեկ Գավառի բժշկական կենտրոնում 22-ամյա ծննդկանի նորածին տղան մահացել է։ Քննչական կոմիտեն տեղեկացնում է, որ դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
«2021թ. մարտի 18-ին՝ ժամը 09:20-ին, Գավառի բժշկական կենտրոնից ՀՀ ոստիկանության Գավառի բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ իրենց մոտ կեսարյան վիրահատության ժամանակ նորածին երեխա է մահացել, երեխայի հարազատները վիճաբանել են և կոտրել հիվանդանոցի դուռը:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ Գեղարքունիքի մարզի Կարմիրգյուղ համայնքի բնակչուհին 2021թ. մարտի 18-ին՝ ժամը 07-ի սահմաններում, դիմել է վերոհիշյալ բժշկական կենտրոն, որտեղ կատարվել է կեսարյան վիրահատում, և կինը ունեցել է հավանական մահացած պտուղ:
Դեպքի առթիվ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում նախապատրաստվում են նյութեր»,- ասված է ՔԿ-ի հաղորդագրության մեջ: