Ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում այս պահին առկա է կորոնավիրուսային հիվանդությունը պարզելու համար անհրաժեշտ նմուշառման փայտիկների սղություն:
Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը եւ նշել, որ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգայի կենտրոնը երեկ ձեռք է բերել 4600 փայտիկ՝ 2300 նմուշի համար (մեկ նմուշին օգտագործվում է 2 փայտիկ):
Նա նաեւ հայտնել է, որ առողջության առաջնային պահպանման օղակին, մասնավորապես՝ Երևանի թիվ 17 պոլիկլինիկային է բաշխվել 600 փայտիկ՝ 300 նմուշի համար:
«Տեղեկացնեմ, որ առաջիկա օրերին սպասվում է փայտիկների մեծ խմբաքանակ, որը կբաշխվի նմուշառում իրականացնող հաստատություններին»,- եզրափակել է ԱՆ խոսնակը: