Գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունել:
Վերջինս, սակայն, հրաժարվեց պատասխանել քրեական գործի վերաբերյալ մեր մյուս հարցերին՝ նշելով, որ դա իր պաշտպանյալի ցանկությունն է:
Սերգո Կարապետյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է ՀՀ ՔՕ-ի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերով յուրացումը կամ վատնումը): Մյուս 4 մեղադրյալները՝ Սերժ Սարգսյանը, Բարսեղ Բեգլարյանը, գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Սամվել Գալստյանը եւ նույն նախարարության Բուսաբուծության վարչության պետ Գեւորգ Հարությունյանը, մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերով յուրացումը կամ վատնումը կազմակերպել, դրդելը, օժանդակելը): Նախաքննության փուլում Սերգո Կարապետյանն առերեսվել էր ինչպես Սերժ Սարգսյանի, այնպես էլ Բարսեղ Բեգլարյանի հետ: