Երեւանի 2019 թվականի բյուջեում փոփոխություններ են կատարվել, ինչի արդյունքում ընդունվել է որոշում՝ 3 մլն 950 հազար դրամով ավելացնել նպատակային հատկացումները: Այդ գումարից շուրջ 2 մլն դրամը կհատկացվի 2008 թվականի Մարտի 1-ի զոհերի հուշահամալիրի կառուցմանը:
Համապատասխան որոշումը ընդունվեց այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին, Երեւանի ավագանու արտահերթ նիստում: Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշակոթողը կտեղադրվի Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցին եւ այգուն հարող տարածքում:
Գումարի 1 միլիոն 950 հազար դրամը կհատկացվի ամառային զորակոչի շրջանակներում Երեւանի քաղաքապետարանի ենթակայության կազմակերպություններում այլընտրանքային աշխատանքային ծառայության անցած 13 ծառայողների վճարելուն:
Բացի այդ՝ մոտ 900 հազար դրամով կավելանա Երեւանի մետրոպոլիտենի աշխատանքների կազմակերպման համար նախատեսված սուբսիդավորման չափը: