Երեւանի ավագանու դեկտեմբերի 6-ի արտահերթ նիստում ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանն իր ելույթն սկսելուց առաջ փողկապ դրեց քաղաքապետի սեղանին՝ նշելով, որ այն նվիրում է Հայկ Մարությանին:
Քաղաքապետը հետաքրքրվեց, թե ինչի համար է Ներսիսյանն իրեն փողկապ նվիրում, ԲՀԿ անդամն ասաց՝ որպեսզի վերջինս էլ փողկապ կապի: «Թույլ տվեք սա վերանվիրել շեյխերին եւ շեյխուհիներին»,- ի պատասխան՝ ասաց քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
Ներսիսյանն էլ արձագանքեց, թե նվերը նվեր չեն տալիս: «Ես ուղղակիորեն սրտանց նվիրեցի ձեզ, իսկ դուք, տարաք հարցը նորից ուրիշ տեղ: Չեմ հասկանում, թե ինչ եք անում, չգիտեմ, թե այս սրացումներն ինչի համար են»,- ասաց Ներսիսյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի եւ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի միջեւ «փոխհրաձգություն» էր սկսվել: Ծառուկյանը քաղաքապետին մեղադրում էր մասնավորապես այն բանի համար, որ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների թագաժառանգի ընդունելության ժամանակ բավարար չափով բարեհամբույր չի եղել, ընդառաջ չի գնացել ներդրումներ անելու նրա մտադրություններին եւ այլն: Դրան հակադարձել էր քաղաքապետը, իմիջիայլոց պատմել էր նաեւ, որ հյուրերը սպորտային հագուսոտվ էին: Ու ավագանու ԲՀԿ-ական անդամը նրան փողկապ նվիրելով, փաստորեն, ակնարկում էր ոչ այնքան պաշտոնական տեսքը: Ի դեպ, ԱՄԷ դեսպանությունը հայտարարություն էր տարածել, որ թագաժառանգը Հայաստան չի այցելել: