Աղբահանության երկրորդ օպերատորի հարցի քննարկման համար վարչապետը կառավարություն է հրավիրել Հայկ Մարությանին
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրեց Երեւան համայնքի կողմից մեկ անձի գնում կատարելու միջոցով աղբատար ավտոմեքենաների ձեռքբերման որոշման նախագիծը:
Պապիկյանն ասաց, որ նախագծի ընդունումը պայմանավորված է հանգամանքով, որ Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից կազմակերպված աղբատար ավտոմեքենաների գնման գործընթացը բողոքարկման արդյուքնում գտնվում է Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ու հստակ չեն դատարանի կողմից կայացվող վճռի ժամկետները:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվեց, թե քանի՞ մեքենա է նախատեսվում գնել, ինչին ի պատասխան՝ նախարարը հայտնեց, որ մրցույթով նախատեսված է եղել գնել 24 մեքենա, հայտում ներկայացված է 10 հատ աղբատար հետեւի բարձմամբ մեքենա, աղբատար երկու մեքենա կամազ մակնիշի` 22 խորանարդ մետր ծավալով, 2 աղբատար մեքենա՝ 19 խորանարդ մետր ծավալով եւ եւս մեկ կամազ մեքենա՝ 16 խորանարդ մետր ծավալով․
«Ընդհանուր գումարային մասով` նախատեսվում է 15 ավտոմեքենա»,-ասաց Պապիկյանը:
Փաշինյանն ասաց, որ ի սկզբանե պարզ էր՝ «Սանիթեք»-ը չէր կարող պատշաճ կազմակերպել աղբահանությունը եւ քաղաքապետարանի ու քաղաքապետի առաջին գործողություններից մեկը, որ իրականացրել էր, տեխնիկայի ձեռքբերումն էր, որն այլընտրանք չունի:
Վարչապետն ասաց, որ կառավարություն է հրավիրել քաղաքապետ Հայկ Մարությանին, ու հարցի քննարկումը կշարունակվի, երբ քաղաքապետը կգա: