Քվեարկության գաղտնիության խախտում Նոր Նորքի 2/51 տեղամասում
«Ականատես» դիտորդական նախաձեռնության («Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն», Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ հասարակական կազմակերպություններ եւ «Ռեստարտ» քաղաքացիական նախաձեռնություն) դիտորդների կողմից բացահայտված խախտումները ժամը 17:45-ի դրությամբ:
17:14 Նոր Նորքի 2/51 տեղամասում, ըստ դիտորդի, երկու անձ միաժամանակ քվեարկել են նույն քվեախցիկում։ Դիտորդը դիմել է հանձնաժողովի նախագահին պահանջել, որ խախտումը գրանցվի տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի գրանցամատյանում
17:00 Արաբկիրի 4/4 տեղամասում քվեախցիկների ոչ պատշաճ կահավորման արդյունքում կարող է խախտվել քվեարկության գաղտնիությունը. քվեախցիկների ետեւի մասում առկա են լուսամուտներ:
Դիտորդի առաջարկին՝ լուծել խնդիրը, հանձնաժողովը պարզաբանել է, որ լուսամուտները տեղադրված են երկու մետր բարձրության վրա եւ այդ պատճառով անհնար է որեւէ կերպ հետեւել քվեարկությանը։ Այլ կերպ տեղամասը կահավորել հնարավոր չէ, հետեւաբար քվեախցիկները չեն տեղափոխվելու: