Վերահսկիչ պալատի նախագահի կինն իրենից հարուստ է
ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանը բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով դեռ չի ներկայացրել նոր պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ եկամուտների եւ ունեցվածքի հայտարարագիրը: Էթիկայի հանձնաժողվի կայքում, սակայն, առկա է 2016 թվականի նոյեմբերի 11-ի դրությամբ նրա ներկայացրած հայտարարագիրը՝ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարի պաշտոնից ազատվելու օրվա դրությամբ:
Համաձայն հայտարարգրի՝ Լեւոն Յոլյանը 2 բնակարան ունի, 1 արտադրական նշանակության շինություն, 3 հատ հասարակական նշանակության շինություն, 1 հողամաս եւ 1 ավտոտնակ: Պաշտոնը դադարեցնելու օրվա դրությամբ նա մի ընկերությունում, որի անունը հայտարարագրում նշված չէ, ունեցել է 16 հազար 650 դրամ արժողությամբ բաժնետոմս: Շարժական գույք Լեւոն Յոլյանը չի հայտարարագրել:
Որպես դրամական միջոց նա հայտարարագրել է 4 միլիոն 500 հազար դրամ եւ 11 հազար ԱՄՆ դոլար: Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար եղած ժամանակահատվածում Յոլյանը 8 միլիոն 255 հազար դրամ եկամուտ է ստացել:
Վերահսկիչ պալատի նախագահի կինն ավելի հարուստ է: Այս մասին էլ տեղեկանում ենք Յոլյանի կնոջ՝ Անուշ Ասլանյանի հայտարարագրից: Ի տարբերություն ամուսնու՝ նա  անշարժ գույք եւ բաժնետոմս չունի, սակայն 2016 թվականի սկզբին նա ունեցել է 3 միլիոն դրամ եւ 500 հազար ԱՄն դոլար (կես միլիոն դոլար), սակայն հարկային տարվա ավարտին նրա դրամական միջոցները դարձել են 3 միլիոն դրամ եւ 200 հազար դոլար: Անուշ Ասլանյանը տված փոխառությունից էլ 11 միլիոն դրամ եկամուտ է ստացել: