Այսօր Մարտի 1-ի զոհերից Տիգրան Աբգարյանի ծննդյան օրն է
ՀՀ ոստիկանության զորքերի ժամկետային ծառայող 18-ամյա Տիգրան Աբգարյանը պարանոցի հատվածում վիրավորվել էր Լեոյի փողոցում՝ «Սվին» խանութի դիմաց, հրազենային վնասվածքից: 40 օր Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտում մնալուց հետո նրա կյանքը չէր հաջողվել փրկել:
Տիգրան Աբգարյանի սպանությունը կատարողները, ինչպես եւ Մարտի 1-ի մյուս 9-ը զոհերի դեպքում, մինչ օրս բացահայտված չէ: Մարտի 1-ի մայր գործով նախաքննությունը շարունակվում է:
2 տարի առաջ լրագրողների հետ զրույցում խոսելով Աբգարյանի մահվան հանգամանքների մասին՝ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը աղմկահարույց բացահայտում արեց՝ ասելով, որ Լեոյի փողոցի վրա հատուկ ջոկատայինները կրակ են բացել 18-ամյա զինծառայողի վրա․ «Տիգրան Աբգարյանը սպանվել է այն ժամանակ, երբ արդեն իսկ մտցրել էր Քոչարյանը արտակարգ դրություն, սակայն որևէ հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայող չկար: Եվ մեր վերսիան հետևյալն էր, որ Տիգրան Աբգարյանին հրազենային վիրավորում է հասցվել նրա համար, որպեսզի Ռոբերտ Քոչարյանի այդ խոսքերը, թե՝ մենք արդեն ունենք զոհեր, հիմնավորվի: Դա նախաքննությամբ հիմնավորվել է»,- ասաց Խաչատրյանը:
Տարիներ շարունակ իրենց որդուն սպանելու տարբեր վարկածներ էին առաջ քաշում նաեւ Տիգրանի ծնողները՝ Էդիկ եւ Ռուզաննա Աբգարյանները, որոնք այսօր արդեն չկան: Տիգրանի մահից 3 տարի անց՝ 62 տարեկան հասակում, «Էրեբունի» հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժնում սրտի կաթվածից մահացավ հայրը՝ Էդիկ Աբգարյանը: Նախորդ տարի էլ մահացավ Ռուզաննա Աբգարյանը: