Սահմանադրական դատարանը ստացել է նախագահի դիմումը. այն կուսումնասիրվի 30-օրյա ժամկետում
Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմը ստացել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի դիմումը՝ «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» 2017թ. նոյեմբերի 15-ի օրենքի՝ Սահմանադրությանը համապատասխանելու հարցը որոշելու վերաբերյալ:
Սահմանադրական դատարանի մամուլի քարտուղար Եվա Թովմասյանը մեր հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց, որ մուտքագրման պահից սկսած՝ 30-օրյա ժամկետում, կորոշվի դիմումի համապատասխանությունը «Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքի» 24-րդ եւ 25-րդ հոդվածներով նախատեսված պահանջներին:
Օրենքի այդ հոդվածները վերաբերում են դիմումի եւ դրան կցվող փաստաթղթերի համար ներկայացվող պահանջներին:
Թովմասյանը տեղեկացրեց նաեւ՝ դիմումի նախնական ուսումնասիրությունից հետո եզրակացությունը կքննարկվի աշխատակարգային նիստում, որտեղ էլ կորոշվեն դատական նիստի օրը, ժամը, ընթացակարգը: