ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պահպանության ծառայությունը ֆեյսբուքյան իր էջում պարզաբանում է տարածել՝ կապված արգելոցում փարթի անցկացնելու մասին հրապարակումների հետ:
Պարզաբանման մեջ նշվում է.
Հարգելի՛ գործընկերներ, սոցիալական ցանցում տարածվել է տեսանյութ՝ իբրեւ թե «Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում փարթի է անցկացվում։
Հայտնում ենք, որ արգելոց-թանգարանում նկարահանվում է Ապրիլյան քառօրյա պատերազմին նվիրված «Ապրիլ» ֆիլմը։
Ըստ ֆիլմի տնօրեն Դիաննա Ավետիսյանի՝ նկարահանվել է մի դրվագ, որտեղ ներկայացվել է գլխավոր հերոսի՝ միջազգային ջութակահարների մրցույթին մասնակցելը։
Նշենք, որ ֆիլմի գլխավոր պրոդյուսերը եւ գլխավոր դերակատարը Ալեքսանդր Խաչատրյանն է։ Այն նկարահանվում է անվճար հիմունքներով մի խումբ պրոֆեսիոնալների նախաձեռնությամբ։