Գագիկ Ծառուկյանն ԱԱԾ աշխատակիցների հետ հեռացավ Ազգային ժողովից
Ազգային ժողովում ելույթ ունենալուց հետո ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, չսպասելով պատգամավորների հարցուպատասխանի փուլին, դուրս եկավ դահլիճից՝ ասելով, որ գնում է Ազգային անվտանգության ծառայություն. «Ես հիմա գնում եմ Ազգային անվտանգության, հիմա ինչ-որ թազա գործեր կան, ոնց որ սրանից բան դուրս չի գալիս, նորից կանչել են քննության»,- ասաց նա:
ԱԺ-ի բակում Ծառուկյանին դիմավորեցին ԱԱԾ դիմակավորված անձինք՝ ԱԱԾ տնտեսական անվտանգության եւ կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի պետ Միքայել Համբարձումյանի գլխավորությամբ: Վերջինս հստակ չպատասխանեց լրագրողների այն հարցին, թե ինչ է անում ԱԱԾ-ն ԱԺ-ի բակում, եթե Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից դեռ չեն զրկել: Համբարձումյանը միայն ասաց, որ իրենք պայմանավորվածություն ունեն, ինչը ինքը չի մեկնաբանի:
Ծառուկյանն էլ ասաց, որ ինքը գալիս է եւ Համբարձումյանի հետ իր մեքենան նստելով՝ հեռացավ:
ԱԺ դահլիճում շարունակվում է Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդության քննարկումը: