«Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ հանդիպում եղել է մեկ անգամ հեղափոխությունից անմիջապես հետո՝ 2018 թվականի հուլիսի 16-ին: Դրանից հետո հանդիպում չի եղել: Լինելուն պես, ինչպես հարկն է, կտեղեկացնենք մեր հանրությանը»: ՀԺ-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին տեղեկացրեց Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը:
«Փաստինֆո» կայքն այսօր տեղեկություն է հրապարակել, թե իբր Փաշինյանը, երկու օր առաջ լինելով կորոնավիրուսով հիվանդ, հանդիպել է ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ։ Ըստ կայքի՝ հանդիպման առանցքում եղել է ներքաղաքական դաշտում ստեղծված իրավիճակը, որին էլ հաջորդել են ուժային երկու կառույցների՝ ԱԱԾ տնօրենի եւ ոստիկանապետի պաշտոնանկությունները ու առողջանալու վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարությունը։
«Նման հանդիպում, եթե տեղի ունեցած լիներ, մենք, ինչպես հարկն է, կտեղեկացնեինք հանրությանը, լրատվական դաշտին եւ գաղտնի չէինք պահի, որ որեւէ լրատվամիջոցի չթվար, թե նման բացահայտում կարելի է անել՝ մոլորեցնելով իր իսկ ընթերցողներին: Վարչապետն այս ընթացքում եղել է մեկուսացած եւ որեւէ հանդիպում չի ունեցել»,- հավելեց Գեւորգյանը:
Ի դեպ, Փաշինյանի եւ Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը հերքել է նաեւ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը՝ իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում գրելով. ««Փաստինֆո» կայքը տեղեկություն է հրապարակել, որ իբրեւ թե «երկու օր առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին»:
Այս կապակցությամբ հայտարարում եմ. «Փաստինֆո»-ի տարածած լուրը դավադիր նպատակներով մոգոնված բացարձակ սուտ է: Ափսոսում եմ, որ «Փաստինֆո» կայքը հրապարակել է չճշտված տեղեկություն»: