Այսօր Երեւանի ավագանու նիստի մեկնարկից առաջ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ոսկե մեդալով պարգեւատրեց Ապրիլի 24-ի միջոցառումների ձայնային ու լուսային աշխատանքները կազմակերպած խմբերի ղեկավարներին։ «Երեւանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով» պարգեւատրվեցին Նարեկ Չախոյանը եւ Վահագն Միքայելյանը:
«Այն անձնավորություններին, որոնք երկար տարիներ ապահովել են տեխնիկական կարեւոր մասը»,- ասաց Մարությանը մեդալները հանձնելու ժամանակ:
Քաղաքապետը շնորհակալություն հայտնեց նաև փոխքաղաքապետներ Սերգեյ Հարությունյանին եւ Տիգրան Վիրաբյանին՝ նշելով, որ վիրտուալ երթի գաղափարը հենց Վիրաբյանինն է եղել։ Ավագանու նիստի բոլոր ներկաները ծափահարեցին: «Վիրտուալ երթի գաղափարն ամբողջ աշխարհին հնարավորություն տվեց երթին մասնակից լինել եւ հարգանքի տուրք մատուցել անմեղ զոհերի հիշատակին»,- ասաց քաղաքապետը: