Արցախում քվեարկել է ամենատարեց բնակիչը՝ 111-ամյա Արեւհատ տատին. արդեն քվեարկել է շուրջ 16 հազար ընտրող
Արցախի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է ժամը 11:00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցած անձանց թիվը:
Տարածքային ընտրական հանձնաժողովներից ստացված տվյալների համաձայն՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ Հանրապետության նախագահի 2-րդ փուլի ընտրություններին մասնակցել է 15.771 ընտրող (ընտրողների 15,2 տոկոսը):
Արցախի նախագահի թեկնածուներից Արայիկ Հարությունյանի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է տեսանյութ՝ գրելով, որ քիչ առաջ քվեարկությանը մասնակցել է նաեւ Արցախի ամենատարեց ընտրողը՝ 111 տարեկան Արեւհատ տատին:
«Նա բնակվում է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղում: Հարազատների փոխանցմամբ՝ ինչքան փորձել են համոզել, որ համավարակի վտանգով պայմանավորված՝ ընտրատեղամաս չգնա, տատիկը ոչ միայն չի ենթարկվել, այլեւ ասել է. «Հանգիստ եղեք, ես մյուս քվեարկությանն էլ եմ մասնակցելու»,- գրել է Պողոսյանը: