Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 16-ին կմասնակցի Ապրիլյանի նիստին. նրա պայմանը բավարարվել է
Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովն այսօր պատասխանել է Սերժ Սարգսյանի երեկվա գրությանը, որով նա խնդրել էր հստակեցնել՝ հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու պարագայում արդյոք իրեն տրամադրվելու է նիստի ձայնագրության մեկ օրինակ:
Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը քիչ առաջ հայտարարություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ ստացել է հանձնաժողովի պատասխանը:
«Հանձնաժողովի այսօրվա գրության մեջ հստակ նշված է, որ ՀՀ երրորդ նախագահին առանց որևէ նախապայմանի կտրամադրվի նրա մասնակցությամբ հատվածի տեսաձայնագրությունը:
Նկատի առնելով, որ հանձնաժողովը բավարարել է ՀՀ երրորդ նախագահի կողմից առաջադրված միակ պայմանը՝ նախագահ Սարգսյանը վերահաստատում է ս.թ. ապրիլի 7-ին հանձնաժողովին ուղղված՝ գրասենյակի պատասխանում ներկայացված իր որոշումը»,- ասվում է տարածված հայտարարությունում:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 7-ի գրությունում Սերժ Սարգսյանն ասել էր, որ իր պայմանի ապահովման պարագայում արտակարգ դրության ավարտից հետո՝ ապրիլի 16-ին, պատրաստ է մասնակցել Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի նիստին:
Ավելի վաղ Սարգսյանին ուղարկած գրությամբ հանձնաժողովը հայտնել էր, որ «տեսաձայնագրության տրամադրումը կարող է բավարարվել միայն պետական և ծառայողական գաղտնիքի մասին օրենքի պահանջներին համապատասխան և սահմանված ընթացակարգերի պահպանման արդյունքում»: Սարգսյանի գրասենյակն էլ հայտարարել էր, որ այս ձեւակերպումներից չի հասկացվում՝ ձայնագրությունն ի վերջո տրամադրվելու է, թե ոչ:
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը մեզ հետ զրույցում պարզաբանել էր, որ չի հասկանում, թե ինչն ընկալելի չէ Սարգսյանի համար, բայց եթե անհրաժեշտ է, այսօր առավոտյան նա կուղարկի այդ հարցի պատասխանը:
«Դուք սպանել եք ամերիկացիների, դուք պետք է ամաչեք». կոնգրեսականը բղավել է Թրամփի ելույթի ժամանակ. տեսանյութ
Ես նախընտրում եմ Իրանի հետ խնդիրը լուծել դիվանագիտական ​​ճանապարհով, բայց բաներ կան, որ թույլ չեմ տա. Թրամփ
Համակարգչային շերտագրման սարք Արարատի ԲԿ-ին․ Ավանեսյանը տեսանյութ է հրապարակել
Երեխաների ճակատագրի վրա մի՛ խաղացեք, հասկանում եմ, որ ձեր երեխաները չեն․ հեռու մնացեք դպրոցների թեմայից