Մոտ 550 հազար դոլարի ներդրում ենք արել՝ Հայաստանում թեստերի տեղական արտադրություն ունենալու համար․ ՀՀ վարչապետ
Մենք այսօր խնդիր ենք դրել, որ առաջիկա օրերին օրական թեստերի քանակը դարձնենք 1000։ Այս մասին այսօր ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք նախատեսվում է բնակչության զանգվածային թեստավորում անել։
Նրա խոսքով՝ այսօր կատարվող օրական թեստերի քանակը տատանվում է 200-ից մինչեւ 400։  «Մենք հիմա բավվժականին մեծ քանակի թեստեր ենք գնում, մոտ 70 հազար, եւ գիտական ինստիտուտներից մեկի հետ քննարկում ենք թեստերի տեղական արտադրություն ստեղծելու հարցը։ Այսօր կառավարությունում արդեն քննարկել ենք եւ բավականին մեծ գումար ենք հատկացրել՝ մոտ 550 հազար դոլարի չափով՝ անհրաժեշտ հումքը ձեռք բերելու համար։ Մասնագետները վստահեցրել են, որ ստացվելու է, եւ մենք կարողանանալու ենք կազմակերպել արտադրություն։ Այնպես որ՝ այո, զանգվածային թեստավորում պատրաստվում ենք իրականացնել, որովհետեւ օրական 1000-ն արդեն բավականին լուրջ թիվ է»,- եզրափակեց վարչապետը։