Սկսվեց հանրաքվեի քարոզարշավը․ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ն այսօր հանրային միջոցառում չի նախատեսում
Այսօր պաշտոնապես մեկնարկում է ապրիլի 5-ին կայանալիք Սահմանադրական հանրաքվեի քարոզարշավը, որը շարունակվելու է մինչեւ ապրիլի 4-ը։ «Այո»-ի քարոզչական շտաբն արդեն ձեւավորվել է՝ Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, սակայն, այսօր որեւէ հանրային միջոցառում չի նախատեսում։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը՝ միեւնույն ժամանակ նշելով, որ քարոզարշավի ժամանակացույցն արդեն պատրաստ է։
Հիշեցնենք՝ «Բարգավաճ Հայաստան»-ն ու «Լուսավոր Հայաստան»-ն արդեն հայտարարել են, որ չեն պատրաստվում մասնակցել հանրաքվեին։
Նշենք, որ խորհրդարանական խմբակցությունները մինչեւ այս օրվա ավարտը կարող են դիմել ԿԸՀ՝ «Ոչ»-ի շտաբ ձեւավորելու համար։ Քանի որ խորհրդարանական խմբակցությունները չեն պատրաստվում «Ոչ»-ի շտաբ ստեղծել, այդ ուղղությամբ մտածում են արտախորհրդարանական ուժերը։ Նման մտադրություն այս պահին հայտնել են Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանն ու մի խումբ իրավաբաններ։ Խմբակցությունների դիմումների բացակայության պարագայում 50 քաղաքացիներ այսօրվանից կարող են դիմել ԿԸՀ։