Գողացել են նաեւ բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահի հեծանիվը
«Խնդալ չլինի, բայց մարտի 20-ին իմ հեծանիվն էլ են գողացել»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահ Սմբատ Գոգյանը՝ կատակով անդրադառնալով ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանի հեծանիվի գողությանը:
Երեկ հայտնի էր դարձել, որ ոստիկանության ձեռնարկած օպերատիվ–հետախուզական գործողությունների արդյունում բերման ենթարկվել Երեւան քաղաքի 14-ամյա բնակիչներ Արման Գ.-ն եւ Էդմոնդ Հ.-ն: Պարզվել է, որ երեխաները մարտի 21-ին ավտոկայանատեղիից գողացել են պատգամավորի հեծանիվը: Ավելի ուշ նրանք բաց են թողնվել: Փաստի առթիվ նախապատրաստվում են նյութեր: