Շենգավիթի նախկին ոստիկանապետն առարկեց, որպեսզի «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների նկատմամբ համաներում կիրառվի
«Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների գործով տուժող, Շենգավիթի նախկին ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանն առարկեց, որպեսզի խմբի անդամների նկատմամբ համաներում կիրառվի:
Այս մասին այսօր, պատասխանելով դատավորի հարցին, ասաց ինքը՝ Հովհաննիսյանը:
Նախորդ նսիտին նրա հարցաքննության ժամանակ միջադեպ էր տեղի ունեցել նիստերի դահլիճում եւ ապակիներից այն կողմ՝ կողմերի համար նախատեսված հատվածում:
Շենգավիթի նախկին ոստիկանապետը նախորդ նիստին նշել էր, որ դեպքի օրը՝ 2016 թվականի հուլիսի 17-ին ինքը եւ Շենգավիթի ոստիկանապետ Հրաչյա Խոստեղյանը վիրավորվել են եւ տեղափոխվել բժշկական կենտրոն: Մեղադրող դատախազի հարցին՝ բացի ՊՊԾ գնդից արձակված կրակոցներից, այլ կրակոցներ եղե՞լ են ոստիկանության կողմից, տուժողը բացասական պատասխան էր տվել՝ նշելով, որ իրենք զենքով չեն եղել. «Ոչ մենք զենքով չենք եղել, մեր կողմից զենքով մարդիկ չեն եղել, հնարավոր է լինեին ծառայության ընթացում, բայց ոչ մեկի ձեռքին զենք չկար տվյալ պահին»,- ասել էև նա, ինչից հետո միջադեպ էր սկսվել դահլիճում ներկա գտնվող «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների համակիրների եւ տուժող Հովհաննիսյանի որդու եւ նրա ընկերների միջեւ:
Հիշեցնենք, որ համաներման մասին օրենքով նախատեսվում է պատժից ազատել ՊՊԾ գնդի տարածքում հանցագործություն կատարած, նրանց հանցակցած, այդ նպատակով հանցափորձ արած կամ հանցագործության նախապատրաստության մասնակից, հարակից տարածքներում դրանց հետ առնչություն ունեցող հանցագործություն կատարած «Սասնա ծռեր» խմբի այն անդամներին, որոնք չեն մեղադրվում սպանություն կատարելու համար, եւ եթե համաներման դեմ չեն առարկում պատանդառված, ֆիզիկական վնաս կրած տուժողները եւ նրանց իրավահաջորդները: