Դավիթ Անանյանն «Իմ քայլ»-ի պատգամավորների հետ հանդիպմանը հիմնավորումներով է եկել. նիստը մեկնարկեց
Քիչ առաջ ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանն եկավ ԱԺ՝ «Իմ քայլը» խմբակցության հետ հանդիպման: Նա լրագրողների հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ աշխատանքային քննարկումներ են: Մեր հարցին՝ պատրա՞ստ է հիմնավորել պարգեւավճարների չափը, Անանյանը պատասխանեց. «Իհարկե»:
Մեր դիտարկմանը, որ «Իմ քայլ»-ի պատգամավորներից Արտակ Մանուկյանը նշում է, որ պարգեւավճարների չափը հիմնավորված չէ, Անանյանն ասաց. «Ես դուրս գամ, կխոսեմ»:
Ավելի վաղ Լիլիթ Մակունցը մեր զրույցում ասել էր, որ այսօր «Իմ քայլ»-ի փակ նիստ է լինելու, որտեղ լսելու են ՊԵԿ նախագահին՝ պարգեւավճարների թեմայով: