Այսօր դուք բոլորդ էլ գիտեք, որ ժողովրդի վստահությունը մեր վարչապետն ունի եւ այսօր իրեն ձայնը տվել են, որոշողը վարչապետն է, պատասխանատուն վարչապետն է։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչ դիրքորոշում ունի ԲՀԿ-ն այն մասին, որ ԱԱԾ-ն եւ ոստիկանությունը վարչապետի ենթակայության ներքո են գտնվում։
ՀԺ-ի լրագրողի դիտարկմանը՝ այդպիսով սուրպերվարչապետությունը չի պահպանվում, նա ասաց, որ այդ հարցերը իրենք կքննարկեն, այդ հարցը դեռ չի առաջացել։
Հարցին, թե ԲՀԿ-ն արդյո՞ք որպես ընդդիմություն է դիրքավորվել, Ծառուկյանը պատասխանեց, որ ԲՀԿ-ն այսօր ժողովրդի ձայնն է խորհրդարանում. «Մեր ժողովուրդը սպասում է, որն օգուտ է երկրին, ժողովրդին, մենք դրան կողմ ենք լինելու, որը հակառակն է՝ դեմ ենք լինելու»։
Ավելի վաղ Արարատ Մրզոյանն ասել էր, թե ցանկալի կլինի, որ ԱԱԾ-ն մնա վարչապետին առընթեր մարմին: Նախկին իշխանությունների օրոք ներկա իշխանությունները դա համարում էին անթույլատրելի: