Այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ մայրաքաղաք Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրություններն են:
«Իմ քայլը» դաշինքը, «Լույս» դաշինքը, «Երևանի հանրություն» կուսակցությունների դաշինքը (ԵՀԿԴ), «Երևանցիներ» կուսակցությունների դաշինքը (ԵԿԴ), «Ժառանգություն» կուսակցությունը (ԺԿ), «Բարգավաճ Հայաստան կուսակցությունը» (ԲՀԿ-ն), «Հայք. հայկազուններ» կուսակցությունը, «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը, «Ժողովրդավարական ուղի» կուսակցությունը (ԺՈՒԿ), «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը (ՕԵԿ), Ռեֆորմիստների կուսակցությունը և Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը (ՀՅԴ):
Ընդհանուր առմամբ Երևանի ավագանու 65 տեղի համար պայքարում է 979 թեկնածու: Թեկնածուների առավել մեծ ցուցակ ներկայացրել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակացությունը՝ 193 թեկնածու, նրան հաջորդում է «Իմ քայլը»՝ 169 թեկնածու:
Թեկնածուների գրանցումն ավարտվել էր օգոստոսի 29-ին: Այդ օրվ դրությամբ, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին գրանցման համար փաստաթղթեր է ներկայացրել 9 կուսակցություն և 4 դաշինք, սակայն մի քանի օր անց ինքնաբացարկ է հայտարարել մեկ կուսակցություն (Հայաստանի ժողովրդավարական ազատական միություն) և 3 քաղաքական ուժերից մեկական թեկնածուներ: