ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավորներ Լենա Նազարյանը եւ Հրաչյա Հակոբյան Արեգ Արմենակի Կյուրեղյանին ազատ արձակելու համար անձնական երաշխավորագիր են ներկայացրել:
«ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավորներ Լենա Նազարյանս եւ Հրաչյա Հակոբյանս սույնով հաստատում ենք, որ մեր խոսքով եւ մուծվող դրամական գումարով երաշխավորում ենք թիվ ԵԷԴ/0091/01/17 քրեական գործով ամբաստանյալ Արեգ Արմենակի Կյուրեղյանի պատշաճ վարքագիծը, քրեական վարույթն իրականացնող մարմնի կանչով նրա ներկայանալը եւ այլ դատավարական պարտավորություններ կատարելը:
Երաշխավորներիս հայտնի են ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 145-րդ եւ 147-րդ հոդվածների բովանդակությունը եւ իրավական հետեւանքները»,- ասված է երաշխավորության մեջ: