ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ չբացառեց, որ ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի օֆշորային գործը կվերաբացվի: Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանն անդրադառնալով այս հայտարարությանը, նշեց. «Հրաշալի ա»:
Նա ավելացրեց, որ այն ինչ հնարավոր էր բացահայտել, դա վաղուց արդեն բացահայտվել է, եւ ինքն այդ հարցով ավելացնելու բան չունի: Հարցին` հնարավո՞ր է նոր բացահայտումներ այդ գործով եւ արդյո՞ք չի վախենում օրինական պատասխանատվություն կրելուց, նա արձագանքեց.
«Չեմ վախենում ոչնչից, որովհետեւ ապրել եմ այնպես, ինչպես գտել եմ ճիշտ, ապրել եմ իմ խղճի, դաստիարակության համաձայն: Ինչ վերաբերում է ձեր բարձրացրած հարցին, ես նորից եմ ասում` ես հանգամանորեն բազմիցս պատասխանել եմ այդ մասին, երբ որ չկա ինչ-որ բան, որից դու մտահոգված ես, որը ժամանակի ընթացքում ծածկված է եղել, ապա մտածելու շատ բան չկա: Շատ ուրախ կլինեմ, որ վերաբացվի գործը, որ մեկ անգամ եւս համոզմունք ապրի մեր հասարակությունը, որ էն ինչ ժամանակի ընթացքում ես ասել եմ, դա միայն եղել է ճշմարտություն»: