Սպանություն Երեւանում. դանակի 3 հարվածներից մեկը եղել է 26-ամյա երիտասարդի սրտին
Այսօր՝ մայիսի 4-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Երեւանում: Ժամը 00:50-ի սահմաններում ոստիկանության Շենգավիթի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Վերին Շենգավիթ 2-րդ փողոցում երիտասարդ տղայի դի կա:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամանած ոստիկանության ու քննչական բաժնի աշխատակիցների կողմից  կատարված աշխատանքներից հետո, փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի (սպանություն) հատկանիշներով:
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված փողոցում հայտնաբերել են Երեւան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Անդրանիկի 97 շենքի բնակիչ, 26-ամյա Գոռ Գասպարյանի դին:
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ նրա մարմնի վրա եղել է սուր կտրող-ծակող առարկայից ստացած հարվածի 3 հետք: Հարվածներից մեկը նա ստացել ձախ կրծքավանդակի՝ սրտի հատվածում: