Փաշինյանը Մաշտոցի պողոտայում էր՝ սադրիչների հետքերով
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը մի խումբ կուսակիցների եւ համակիրների հետ քիչ առաջ գտնվում էր Մաշտոցի պողոտայում: Նրանք այնտեղ են գնացել՝ սադրիչների մասին ստացած տեղեկությունների հետքերով:
Նիկոլ Փաշինյանը մանրամասնեց, որ ըստ այդ տեղեկությունների՝ իշխանությունները սադրիչների խմբեր են ուղարկում, որոնք ցույցերի մասնակիցներին, իբր նրանցից մեկը լինելով, սկսում են հորդորել, որ այդպես չի լինի, պետք է խփել, ջարդել:
Մաշտոցի պողոտայում Փաշինյանը նաեւ մետաղե ձող գտավ, որն աղբամանը գցեց՝ հայտարարելով, թե դա սխալ տեղ տանող ճանապարհ է:
Պատգամավորն ուշադրություն հրավիրեց, որ ոստիկանությունը, չնայած ավելի վաղ արած հայտարարությանը, չի կարողանում ցրել հավաքը, քանի դեռ այն խաղաղ է, ու դրա համար էլ սադրիչներ են գործուղվում՝ ուժ կիրառելու լեգիտիմ հիմք ստանալու համար:
«Մեր պայքարը շարունակում է մնալ  բաց ձեռքերի պայքար՝ խաղաղ, առանց զենքի: Բռնությունը եւ հակաբռնությունը բացառվում է»,- հայտարարեց Նիկոլ Փաշինանը՝ ցուցարարներին հորդորելով սադրանքների չենթարկվել, իսկ Մաշտոցի պողոտայում հավաքված ցուցարարներին հորդորեց իրենց հետ գնալ Հանրապետության Հրապարակ, որտեղ ժամը 18:30-ին տեղի է ունենալու մեծ հանրահավաք: