Ծռերին ուղեկցող ոստիկանների թիվը կրկնապատկվել է. նրանց չթողեցին հայտարարություն անել
Լուսանկարում՝ Պավել Մանուկյանը եւ Ժիրայր Սեֆիլյանը՝ Սեֆիլյանի եւ մյուսների գործով նախորդ նիստերից մեկի ժամանակ
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի  Շենգավիթ վարչական շրջանի նստավայրում այսօր շարունակվում է «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամի գործով նիստը: Այն սկսվեց լարված մթնոլորտում:
Գործի անջատված մասով անցնում են Պավել Մանուկյանը, Վարուժան Ավետիսյանը, Մխիթար Ավետիսյանը, Արայիկ Խանդոյանը, Գագիկ Եղիազարյանը, Արմեն Բիլյանը, Արեգ Կյուրեղյանը, Սմբատ Բարսեղյանը, Սեդրակ Նազարյանը եւ Էդվարդ Գրիգորյանը:
Այսօրվա նիստին ուղեկցող ոստիկանների թիվը կրկնապատկվել էր. նախագահող դատավոր Մեսրոպ Մակյանը նրանց խնդրեց այնպես կանգնել, որ դատավարության մասնակիցներն իր համար տեսանելի լինեն: Ծռերը փորձեցին հայտարարությամբ հանդես գալ, սակայն դատավորը թույլ չտվեց ասելով, որ հայտարարություններն արվում են նիստն ավարտելուց առաջ: Խանդոյանն ասաց, որ նախորդ նիստին ինքը չի կարողացել հայտարարություն անել. «Թողեցիք՝ փախաք»,- ասաց Խանդոյանը, ինչի համար դատավորը նրան նկատողություն տվեց: Ապա՝ մեղադրող դատախազ Արամ Արամյանը փորձեց հրապարակել գործում եղած ապացույցները, ինչին զուգահեռ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամները հայտարարության համար ձայն էին խնդրում: Նշենք, որ ծռերի մոտից բարձրախոսները վերցվել էին եւ նրանց ձայնը հազիվ էր լսելի ապակիներից այն կողմ գտնվող քաղաքացիների համար: Այնուհետեւ դատավոր Մակյանը նկատողություն հայտարարեց Գագիկ Եղիազարյանին եւ Արայիկ Խանդոյանին՝ անհարգալից վերաբերմունք դրսեւորելու համար, զգուշացնելով, որ կրկնվելու դեպքում կհեռացվեն նիստերի դահլիճից: Նախազգուշացման «արժանացավ» նաեւ Սմբատ Բարսեղյանը ծափահարելու համար:
Նշենք, որ երեկ նույն դատարանում դատապարտվեցին Սեֆիլյանը, Գեւորգ Սաֆարյանը, Ներսես Պողոսյանը եւ մյուսները: Ոստիկանների այսօրվա ուժեղացված հսկողությունն, ըստ ամենայնի, հենց այս հանգամանքով է պայմանավորված: