Բաղրամյանում 56 հասցեում գտնվող «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի մասնաճյուղի վրա զինված հարձակումից երկու օր է անցել, սակայն ավազակային հարձակում կատարած անձանց ինքնությունը դեռ հայտնի չէ: Համենայնդպես իրավապահներն այդ մասին չեն հայտնում:
Դեպքը տեղի է ունեցել օրը ցերեկով՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում: Ըստ նախնական հաշվարկների՝ հափշտակվել է շուրջ 8,5 մլն դրամի տարբեր արտարժույթի գումար։
Նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ մեծ ջանքեր գործադրել ըստ էության հարկավոր չէ: Բանն այն է, որ տարածքը տեսանկարահանվել է, իսկ հանցագործները առանձնապես չեն ջանացել թաքցնել իրենց դեմքերը: Մեր տեղեկություններով, զինված հարձակման ժամանակ բանկում հաճախորդներ են եղել, սակայն ավազակային հարձակում կատարող անձինք նրանց չեն սպառնացել եւ թողել են դուրս գալ բանկից: Նրանք դեմքները կիսածածկած մտել են բանկ, ապա նրանցի մեկը հանել է ատրճանակը պահել աշխատակիցների ուղղությամբ, իսկ մյուսը՝ մոտեցել է դրամարկղներին եւ դրանցում եղած ողջ գումարը վերցնելուց հետո դիմել փախուստի: Չի բացառվում, որ ատրճանակը խաղալիք լինի: Նշենք, որ «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի այս մասնաճյուղում անվտնագության աշխատակիցներ չկան:
Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (ավազակային հարձակում, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով):