ԱԺ Ծառուկյան խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը խորհրդարանում լրագրողներին հայտնեց, որ առաջիկա մեկ, երկու օրերի ընթացքում դաշինքը հանդիպում կունենա նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի հետ: Անդրադառնալով մամուլում հայտնված լուրերին, թե նախագահի թեկնածուի հետ Գագիկ Ծառուկյանը չի հանդիպելու, նա բոլորին հորդորեց թույլ տալ, որպեսզի իրենք որոշեն, թե ովքեր են մասնակցելու, եւ ընդհանրապես ինչ ձեւաչափով է տեղի ունենալու այդ հանդիպումը:
«Հանդիպմանը մասնակցելու են խորհրդարանական խմբակցության պատգամավորները. բազմաթիվ են հարցերը, որոնք հուզում են պատգամավորներից շատերին` կապված Սահմանադրությամբ ամրագրված նախագահի թեկնածուի գործունեության ոլորտների եւ շրջանակների հետ: Պատգամավորներից որեւէ մեկը կաշկանդված չէ իրեն հուզող բազմաթիվ հարցեր ուղղելու նախագահի թեկնածուին եւ ստանալու պատասխաններ»,- ասաց Տոնոյանը:
Հարցին` քննարկումներ դաշինքում եղե՞լ են՝ կապված վարչապետի կամ նախագահի անունների հետ, նա ասաց.
« Օրեր առաջ մենք աշխատանքային քննարկումներ ենք ունեցել պարոն Ծառուկյանի գլխավորությամբ, եւ բազմաթիվ քննարկումներ են տեղի ունեցել մեր աշխատանքային օրակարգի հետ կապված: Ի թիվս այլ հարցերի, այո, քննարկվել է նաեւ Արմեն Սարգսյանի նախագահի թեկնածության հարցը, պատգամավորները հանդես են եկել իրենց դիրքորոշումներով, սակայն Ծառուկյան խմբակցության ավելի առարկայական եւ վերջնական դիրքորոշումը կներկայացնենք նախագահի թեկնածուի հետ հանդիպումից հետո»:
Հարցին էլ` Արմեն Սարգսյանի անձի հանդեպ դրական տրամադրվածություն ունե՞ն իրենց խմբակցությունում, նա պատասխանեց.
«Շատ տարբեր են եղել գնահատականները, սակայն դրանց բովանդակային մասին կանդրադառնամ այն ժամանակ, երբ արդեն իսկ նախագահի թեկնածուի հետ հանդիպումը կայացած կլինի»: