Տեղին չէ հումորային ծրագրից աղմուկ բարձրացնելը. ՀՀ ԱԳՆ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք Ամերիկյան հայտնի Daily Show հաղորդման ժամանակ հաղորդավարը «կեղտոտ հայ» արտահայտություն է արել (filthy Armenians) մեկնաբանելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ թվիթերում արած վերջին հրապարակումներից մեկը:
Մեր այն հարցին, թե ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանությունից դիմե՞լ են հեռուստաընկերությանը՝ պարզաբանման պահանջով, ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը պատասխանեց, որ ինքը տեղյակ չէր, որ հաղորդման ժամանակ նման արտահայտություն է արվել:
«Որքան հիշում եմ՝ Daily Show-ն հումորային ծրագիր է, եւ կարծում եմ լուրջ ընկալել այնտեղ ասված որեւէ բան եւ աղուկ բարձրացնել տեղին չէ: Մենք, իհարկե հաղորդման խմբագիրների ուշադրությունը կհրավիրենք, բայց հումորային հաղորդումը ինչ-որ մեծ խնդիր դարձնելը, չեմ կարծում թե պետք է»,- ասաց Տիգրան Բալայանը: