Սերժ Սարգսյանը, վարչապետը եւ կաթողիկոսը հրավիրված են Սամվել Կարապետյանի որդու հարսանիքին
Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ՀՀ մի շարք գործող եւ նախկին պաշտոնյաներ՝ այդ թվում Հովիկ Աբրահամյանը եւ Գագիկ Բեգլարյանը, հրավիրված են «Տաշիր» ընկերության սեփականատեր, հայազգի միլիարդատեր Սամվել Կարապետյանի կրտսեր որդու՝ Կարենի հարսանիքին: Այս մասին գրում է ռուսական մամուլը: Հարսանիքը կայանալու է վաղը՝ սեպտեմբերի 16-ին:
Կարեն Կարապետյանի ընտրյալի անունը Լիլիթ է: Նա հասարակ հայ ընտանիքից է: Ծնողները բժիշկներ են: Խնջույքը տեղի է ունենալու «Սաֆիսա» ռեստորանում, որտեղ մոսկովյան օլիգարխները սովորաբար կազմակերպում են իրենց միջոցառումները: 2016 թ. ամռանը հենց այստեղ էր նշվել Սամվել Կարապետյանի ավագ որդու՝ Սարգսի եւ Սալոմե Կինցուրաշվիլիի միությունը: Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ Սամվել Կարապետյանն այդ հարսանիքի համար մոտավորապես 1,5 միլիարդ ռուբլի էր ծախսել: Միայն հարսի կրած թագի արժեքն ավելի քան 300 հազար դոլար է եղել:
Հարսանիքից հետո դեռ մի քանի շաբաթ լրատվամիջոցներում քննարկում էին հյուրերին, հեքիաթային տեսք ստացած սրահի դեկորացիաները, տորթը եւ հրավիրված երգիչներին: Այդ օրը ելույթ էին ունեցել համաշխարհային շոու բիզնեսի այնպիսի աստղեր, ինչպիսիք են Պատրսիա Կաասը, Ջենիֆեր Լոպեսը, Ստինգը, «Maroon 5»-ը: Ելույթ են ունեցել նաեւ Դիմա Բիլանը, Գրիգորի Լեպսը, Ալլա Պուգաչովան, Վալերի Մելաձեն, Սոֆիա Ռոտարուն, Ֆիլիպ Կիրկորովը: Վերջինս ստիպված է եղել ընդհատելու իր համերգային շրջագայությունը խնջուքի ժամանակ երգելու համար: Միջոցառումը վարել են Անդրեյ Մալախովը եւ Վերա Բրեժնեւան:
Սերժ Սարգսյանը ներկա էր եղել Սամվել Կարապետյանի ավագ որդու հարսանիքին: Համացանցում տեսանյութ եւ լուսանկար էր տարածվել: Հրավիրված էին նաեւ Հովիկ Աբրահամյանը, գործարար-պատգամավորներ Գագիկ Ծառուկյանը, Սամվել Ալեքսանյանը, բազմաթիվ պաշտոնյաներ: