13-ամյա Նարեկը ինքնասպանության փորձի առավոտյան դպրոց է գնացել, մասնակցել բոլոր դասերին
Արմավիրի մարզի գյուղերից մեկում 13-ամյա Նարեկի ինքնասպանության փորձը անսպասելի է եղել նրան ճանաչող շատերի համար:
Տղան այս տարի փոխադրվել էր գյուղի միջնակարգ դպրոցի 8-րդ դասարան: Տնօրեն Արուսյակ Ավագյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ դեպքի օրն էլ նա դպրոց էր եկել, ներկա գտնվել բոլոր 7 դասերին ու  միայն դասապրոցեսի ավարտից հետո գնացել տուն: Իսկ արդեն երեկոյան տնօրենին է հասել կատարվածի լուրը:
Արուսյակ Ավագյանի փոխանցմամբ, տղան թե իր դասընկերների, թե աշակերտության եւ թե ուսուցչական կազմի ու դպրոցի ղեկավարության հետ խնդիրներ չի ունեցել: Ուսումնառության 7 տարիների ընթացքում չի դրսեւորել արտառոց վարք, գործողություններում որեւէ բան շրջապատին չի հուշել ինքնասպանություն գործելու մտադրության մասին:
«Երեկ ոստիկանությունից ինձ զանգել են եւ հարցնում են` սոցիալապես անապահո՞վ է, ասել եմ` ոչ, կարո՞ղ է հավաքի է գնում, ասել եմ` ոչ: Մենք էլ ենք վարկածներ փնտրում, ու չենք կարողանում գտնել: Ունի շատ լավ, շատ հետեւողական ծնողներ, դասղեկը շատ լավ անձնավորություն է, դպրոցի տնօրենը իրեն ընդունել է որպես շատ լավ աշակերտի: Ինքը, ճիշտ է, ակտիվ, շարժուն, ճարպիկ, մի քիչ անհանգիստ երեխա է եղել, բայց խնդիրներ չի ունեցել: Արտառոց ոչինչ մենք չենք նկատել»,- ասաց Արուսյակ Ավագյանը:
Նա չհամաձայնեց, որ հնարավոր է երեխան, ունենալով անհանգիստ բնավորություն, չար է եղել, ինչի պատճառով էլ հաճախ դիտողություններ ու հանդիմանություններ է լսել:
«Չէի ասի` չար երեխա էր, որովհետեւ հասունացման շրջանն է այդ տարիքը: Մի քիչ ճարպկությունը, աշխույժությունը ես չարություն չեմ գնահատում: 13-14 տարեկանում երեխաներն այդպիսին են լինում սովորաբար, նամանավանդ տղաները»,- պատասխանեց ուսումնական հաստատության տնօրենը:
Նա ասաց, որ այսօր կես ժամ զրուցել է Նարեկի համադասարանցիների հետ: Նրանց համար եւս կատարվածը շատ անսպասելի է եղել: