Ինչպես արդեն տեղեկացրել էիք, այսօր ԱԺ նիստն իր ներկայությամբ պատվել էր մշտապես բացակայություններով աչքի ընկնող, մեծահարուստ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը: Լրագրողները նրանից հետաքրքրվեցին, թե իսկապե՞ս լարված են իր եւ «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցության պատգամավոր Իշխան Զաքարյանի հարաբերությունները:
Այս հարցը Ծառուկյանին մի քիչ ակտիվացրեց, թեեւ, ի սկզբանե նա շատ բարձր տրամադրություն ուներ: Գագիկ Ծառուկյանը նայելով աջ ու ձախ իր խմբակցության պատգամավորների մեջ սկսեց բարձրաձայն փնտրել Իշխան Զաքարյանին:
«Ո՞ւր ա, Իշխան Զաքարյանը, արի, պարոն Զաքարյան, քո մասին են հարցնում, տես ինչ են ասում»,- բարձր տրամադրությամբ Ծառուկյանը դիմեց Զաքարյանին:
Զաքարյանն էլ իր հերթին պարզաբանելով խորհրդարան չգալու պատճառը, ասաց, որ ԱԺ չէր գալիս երկրից բացակայելու պատճառով, խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ խնդիրներ չունի:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները գրել էին, թե Իշխան Զաքարյանը չի ներկայանում նիստերին՝ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ ունեցած տարաձայնությունների պատճառով: