ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ֆինանսավորում է էներգաարդյունավետ բիզնեսը
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, կարևորելով իր հաճախորդների տնտեսական գործունեության արդյունավետ կազմակերպումը, ներդնում է վարկավորման նոր տարբերակ. համագործակցելով գերմանական KFW բանկի հետ` ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ «Էներգաարդյունավետություն միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար» ծրագրի շրջանակում ՀՀ ռեզիդենտ իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին առաջարկում է «ABB-Էներգաարդյունավետ բիզնես» վարկային պրոդուկտը, որը տրամադրվում է վարկի կամ չվերականգնվող վարկային գծի տեսքով:
Վարկային պրոդուկտի նպատակն է էներգաարդյունավետության հաշվին ընդլանել բիզնեսի հնարավորությունները իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերի համար, մասնավորապես.
- կրճատել արտադրանքի մեկ միավորի և, ընդհանուր առմամբ, բիզնեսի գծով էներգածախսերը,
- ստանալ մրցակցային առավելություններ,
- ավելացնել արտադրական հզորությունը,
- բարելավել մատուցվող ծառայությունների և արտադրանքի որակը,
- բարձրացնել աշխատակիցների աշխատանքի հարմարավետությունը և այլն:
Վարկային ծրագիրը նախատեսված է ջեռուցման, օդափոխության, լուսավորության, հովացման, շենքերի ջերմամեկուսացման, սննդի վերամշակման սարքավորումների ձեռքբերման և տնտեսության այլ ճյուղերի, ավտոմոբիլային պարկի թարմացման և այլ նպատակներով:
Վարկավորման չափը կարող է սահմանվել գրավադրվող անշարժ գույքի լիկվիդային արժեքի մինչև 60%-չափով, շարժական գույքի գրավադրման դեպքում՝ մինչև 50%-ի չափով, իսկ շրջանառու միջոցների գրավադրման դեպքում՝ մինչև 40%-ի չափով:
Էներգաարդյունավետ վարկատեսակը տրվում է միայն ՀՀ դրամով 1-5 տարի մարման ժամկետով, նվազագունը՝ 1,000,000 ՀՀ դրամի չափով:
Վարկավորման առավելությունը տարեկան ցածր անվանական տոկոսադրույքն է, որը կազմում է 11.4%, ինչպես նաև տոկոսադրույքի՝ նվազող մնացորդի նկատմամբ հաշվարկման կարգը:
Ֆինանսավորման նպատակային ոլորտներին և լրացուցիչ պայմաններին մանրամասն կարող եք ծանոթանալ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ պաշտոնական կայք-էջում կամ այցելել մոտակա մասնաճյուղ: