ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը փետրվարի 17-ին աշխատանքային այցով Արմավիրի և Արարատի մարզերում է եղել:
Արամ Ղազարյանը ծանոթացել է մարզային փրկարարական վարչությունների ստորաբաժանումների գործունեությանը, գնահատել հրշեջ-փրկարարական ջոկատների տեխնիկական հագեցվածությունը, անձնակազմի պատրաստվածությունն ու օպերատիվ արձագանքման կարողությունները։
606.jpg (204 KB)
Փրկարար ծառայության տնօրենը նաև աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել։ Նա ընդգծել է, որ ընթացիկ տարում պետք է կենտրոնանալ Փրկարար ծառայության վերափոխման հայեցակարգային մոտեցումների իրագործման վրա։
Արամ Ղազարյանի խոսքով՝ անհրաժեշտ է բարձրացնել ծառայության պատրաստվածության և տարբեր բարդության սցենարներում մասնագիտական կարողությունների մակարդակը։
607.jpg (267 KB)
Արամ Ղազարյանը հանձնարարել է գործնական միջոցառումների շրջանակում ակտիվացնել հրշեջ-կամավորական ջոկատների հետ համագործակցությունը՝ կարևորելով արագ արձագանքման մեխանիզմների կատարելագործումը, արձագանքման ժամանակի կրճատումը, հրշեջ-փրկարարական ստորաբաժանումների համակարգված գործելու անհրաժեշտությունը։
Անդրադառնալով փրկարարական ծառայողների մասնագիտական գիտելիքների և հմտությունների զարգացման գործընթացին՝ Արամ Ղազարյանն ընդգծել է վերապատրաստումների շարունակականության կարևորությունը։
608.jpg (2.24 MB)
Արամ Ղազարյանը կատարած արդյունավետ աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել փրկարարական ծառայողներին և շեշտել դրական ցուցանիշներն ամրապնդելու անհրաժեշտությունը։ Այցի ավարտին մի խումբ ծառայողների շնորհվել են առաջին սպայական կոչումներ։