Այսօր ԱԺ արտահերթ նիստի ընթացքում ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետաքրքրվեց, թե արդյոք վերջինս տեղյակ է, թե ինչու ընդդիմադիր խմբակցությունները չեն մասնակցում ԱԺ նիստերին:
«ԱԺ երկու ընդդիմադիր խմբակցությունները չեն գալիս ԱԺ խորհրդի նիստերին, իսկ լիագումար նիստերին գալիս են միայն առավոտյան, գրանցվում են, որպեսզի աշխատավարձ ստանան և գնում են: Կարծես թե քաղաքական բոյկոտի մասին հայտարարություն չեն արել, ունե՞ք տեղեկություն՝ ո՛ւր է կորում մեր ընդդիմությունը պարբերաբար»:
Ռուբինյանի հարցին Միրոզոյանը կարճ պատասխանեց, որ՝ ոչ:
Հիշեցնենք, որ տևական է ժամանակ է ինչ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցում ԱԺ լիագումար և հանձնաժողովների նիստերին: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներն էլ այսօր նիստի կեսից լքել էին դահլիճը: