Հայկական բանակի բոլոր զինվորականները բանակի մեջ են եւ նրա կողքին. Անդրանիկ Մակարյան
Հայկական բանակի բոլոր զինվորականները բանակի մեջ են եւ նրա կողքին: Այս մասին այսօր «Եռաբլուր» պանթեոնում լրատվամիջոցների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանը:
Նշենք, որ նա այն զինվորականներից էր, որը չէր միացել ԳՇ հայտարարությանը:
Անդրադառնալով հարցին, թե ինչպե՞ս է գնահատում ԳՇ-ի հայտարարությունը՝ Մակարյանն ասաց. «Ես դրա մասին չեմ կարող մեկնաբանել»:
Դիտարկմանը՝ շատ զինվորականներ ասում են, որ բանակի կողքին են, Մակարյանն արձագանքեց. «Դուք ԶԼՄ-ների կողքի՞ն եք, թե՞ չէ», լրագրողի դրական պատասխանից հետո Մակարյանն ասաց. «Հայկական բանակի բոլոր զինվորականները բանակի մեջ են եւ նրա կողքին»:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք դա պետական հեղաշրջման փորձ չէ՞, ԳՇ պետի տեղակալը դարձյալ ասաց, որ ոչ մի մեկնաբանություն չի կարող տալ: