Քաջարանում սպանել են Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի արտադրամասի պետին. նրան նկուղում հայտնաբերել է որդին
18/02/2021 schedule12:35
Այսօր՝ փետրվարի 18-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 00։50-ի սահմաններում ոստիկանության Կապանի բաժին ահազանգ է ստացվել անհայտ քաղաքացուց, որ Աբովյան փողոցի 10 շենքի բնակիչն իր տուն մտած գողին հետապնդում է։
Shamshyan.com-ից հայտնում են, որ որոշ ժամանակ անց Քաջարանի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Քաջարանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ գլխի մասում ստացած հարվածների հետքերով իրենց մոտ է տեղափոխվել տղամարդու դի։
Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանները պարզել են, որ մահացածը Քաջարան քաղաքի Աբովյան փողոցի 10 շենքի բնակիչ 59-ամյա Արմեն Ոսկանյանն էր։
Ահազանգով դեպքի վայր է ժամանել նաև քննչական խումբը:
Կայքի տեղեկություններով, մահացածի տղան՝ 29-ամյա Մարտին Ոսկանյանը, մի քանի անգամ զանգահարել է հորը, սակայն հայրը չի պատասխանել հեռախոսազանգերին, տղան այցելել է մորը ու երբ փորձել է մտնել տուն, ներսում ինչ-որ անձ չի թողել, որ նա մտնի, որից հետո այդ անձը դուռը բացել, դիմել է փախուստի, տղան էլ հետապնդել է վերջինիս։
Չկարողանալով բռնել նրան՝ վերադարձել է տուն և նկուղում հայտնաբերել է հորը՝ մարմնական վնասվածքներով և կպչուն ժապավենով կապված վիճակում։ Անմիջապես տղան ահազանգել է հիվանդանոց, հորը տեղափոխել են հիվանդանոց, սակայն մահացել է։
Կայքի փոխանցմամբ, մահացածն աշխատում էր Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընդհանուր վերանորոգման արտադրության պետ, իսկ որդին՝ Մ. Ոսկանյանը, նույն կոմբինատում դիսպետչերական բաժնի պետի տեղակալն է։
Տուն ժամանած ոստիկաններն ու քննիչները այն հայտնաբերել են ամբողջովին տակնուվրա արված։ Փաստի առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քր. օր-ի 104 հոդվածի 1-իմ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ։ Քննիչի որոշմամբ՝ նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական։