«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներն այսօր ԱԺ 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի բացման նիստում իրենց մասնակցությունը պատճառաբանեցին նրանով, որ առաջանորդվում են բացարձակապես մեկ օրակարգով, այն է՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջը:
Այս պահանջը հիմնավորելու համար խմբակցության ներկայացուցիչ Իվետա Տոնոյանը, օրինակ, քննադատեց ԱԺ նիստի օրակարգ մտցված հարցերը:
«Օրակարգում շուրջ 5 տասնյակ հարցեր են, սակայն հարց է առաջանում, թե այս գերհագեցած օրակարգի հարցերից ո՞րն է, որ արտացոլում է այն խնդիրները, որոնք այսօր ծառացած են մեր պետության առջեւ: Կա՞ արդյոք այս օրակարգում ընդգրկված հարց, որ վերաբերում է Արցախից պարտադրաբար, հանգամանքների բերումով Հայաստան տեղափոխված անձանց խնդիրներին, կա՞ արդյոք հարց, որ վերաբերում է ռազմագերիների վերադարձին, կա՞ արդյոք հարց, որ վերաբերում է անհետ կորածների ճակատագրին, կա՞ արդյոք հարց, որը վերաբերում է Սունիքի անվտանգությանը: Ո՛չ, չկա: Որեւէ հարց այս օրակարգում չկա, որը կարող է այս կամ այն չափով թոթափել մեր երկրի առջեւ ծառացած խնդիրները: Փոխարենը կա հարց ավտոկայանատեղիներին վերաբերող, էսպես հոգեկան առողջության խնդիրներին վերաբերող: Է, նույն տրամաբանությամբ, ասենք, տիեզերագնացության զարգացման կամ ռնգեղջուրների պոպուլյացիային վերաբերող օրենսդրական նախաձեռնություն թող Կառավարությունը բերեր խորհրդարան»,- իր սուր ելույթը շարունակեց պատգամավորը՝ եզրակացնելով, որ գործող Կառավարությունը սպառել է իրեն:
Ելույթի ավարտին նա եւս, ինչպես նույն խմբակցության մյուս պատգամավորները, խոսեց հանգստյան օրերին Սյունիք այցի մասին՝ կոչ անելով իշխող խմբակցությանը եւս գնալ Սյունիք եւ ծանոթանալ պատերազմից հետո այնտեղ ապրելու վտանգներին: