Շարունակվում է Ազգային ժողովի քառօրյան․ նիստը վարում է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը
Շարունակվում է Ազգային ժողովի քառօրյան։ Այսօրվա առաջին հիմնական նիստը վարում է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 9-ի գիշերը դաժան ծեծի էր ենթարկվել Ազգային ժողովի մոտակայքում, ինչից հետո մի քանի վիրահատություններ էր տարել։
Տեղի ունեցան մի շարք օրինագծերի առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ քվեարկությունները։ Ազգային ժողովն ընդունեց բոլոր նախագծերը։ Որոշ նախագծերի համար սահմանվեց հատուկ ընթացակարգ․ առաջին ընթերցմամբ ընդունումից հետո 24 ժամվա ընթացքում տեղի կունենան երկրորդ ընթերցմամբ քվեարկությունները։
Այնուհետեւ Ազգային ժողովն անցավ օրակարգային հարցերի քննարկմանը։ Շարունակվում է Կուսակցությունների մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցը։