Արարատ Միրզոյանը լուրջ վնասվածքներ ունի, բայց կյանքին վտանգ չի սպառնում
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը տեղեկացնում է, որ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Ունի վնասվածքներ։ Բարեբախտաբար, կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- «Ֆեյսբուքում» գրել է Աղաջանյանը:
ԱԺ պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանը եւս Արարատ Միրզոյանի վիճակի մասին գրառում է արել՝ նշելով.
«Ընկերս, եղբայրս՝ Արարատը, տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Ունի լուրջ վնասվածքներ։ Բարեբախտաբար, կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Մնացածը՝ հետո»։
Արարատ Միրզոյանին ծեծել էին Ազգային ժողովի դիմաց, շրջափակել նրան տեղափոխող ավտոմեքենան: Քաղաքացիները, որոնք ծեծել էին Արարատ Միրզոյանին, ավերել են նաեւ Կառավարության շենքը, ներխուժել Ազգային ժողով, վարչապետի կեցավայր: